Ѓукиќ за 24Ракомет ТВ: Романската лига е се појака, ќе се потрудам со Одорхеи да одиме чекор напред

Селекторот на Црна Гора, Драган Ѓукиќ, кој своевремено од клупата ги предводеше Вардар и репрезентацијата на Македонија, во ексклузивно интервју за 24Ракомет ТВ говори за времето поминато во нашата држава и во европскиот шампион, за новиот предизвик во Романија како тренер на Одорхеи, за Горан Кузмановски. Погледнете ја најавата за интервјуто, кое ќе имате можност да го гледате утревечер во 20 часот….