Шампионската свадба на Македа – Кој сѐ беше таму (ФОТО+ВИДЕО)

Ракометарот на Вардар, кој стана европски шампион со македонскиот тим, Хорхе Македа, се ожени со долгогодишната девојка, ракометарката Макарена Агилар. На свечената веселба беа присутни голем број на ракометарки и ракометарки. Гонзало Перез де Варгас, Алекс Душебаев, Жоан Кањељас, Кристијан Угалде, Жужана Томори, Вероника Куадрадо, Јелена Грубишиќ, Кармен Мартин, Сираба Дембеле. Погледнете ги видеата и фотографиите, кои ќе ви ја доловат одличната атмосфера на свадбата која се одвиваше во шпанскиот град Толедо….

 

The new Mr. & Mrs. ?what a fantastic couple??❤️??#hitched #alegria #darsis #30ofjune2017 #macayjorge

A post shared by Thorbjørn Hansen (@liltorp1) on