Чутура се пресели во Франција, потпиша за Лимож

Српскиот интернационалец Давор Чутура, до крајот на сезоната ќе го носи дресот на францускиот второлигаш Лимож. Откако по само неколку месеци без да ги оправда очекувањата, ги напушти Еурофарм Работник и Македонија, Чутура веднаш си најде нов ангажман.

36-годишниот лев/среден бек најдобрите моменти од кариерата ги помина во Шпанија, во дресовите на Теукро, Арате, Грањолерс и Ваљадолид, додека во Португалија играше за Бенфика, а ги носеше дресовите и на катарските клуови Ал Ахли и Ал Кијад.