Чупиќ за 24Ракомет ТВ: Игравме како тим, а тоа е најважно

Минатата сезона беше европски првак со Киелце, а годинава Иван Чупиќ се надева дека тоа ќе го повтори со Вардар. Во неговите изјави пред натпреварот на неделата според ЕХФ, брзоногото хрватско десно крило нагласи дека направил вистински потег со доаѓањето во Скопје. Како Чупиќ го виде натпреварот со Киелце, погледнете во продолжение.