Циндриќ со мајстории го ‚‚заплашува‘‘ Мотор Запорожје (ВИДЕО)

Келце се подготвува максимално за претстојниот натпревар од осминафилналето против Мотор Запорожје во Лигата на шампионите.

Квалитетите на Лука Циндриќ ги знаеме уште кога беше член на Вардар, но по се изгледа дека има уште неоткриени адути.

На Инстаграм профилот клубот објави видео на кое се хрватскиот плејмејкер изведува маестрален шут кон голот за време на тренингот.

Како го изненади својот колега на голманската позиција погледнете во видеотo….