Циндриќ за 24Ракомет ТВ: Ќе навивам за Вардар! (ВИДЕО)

Келце загуби од Барселона од 40-35 во натпреварот за трето место на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Поранешниот вардарец Лука Циндриќ вели дека ќе го гледа финалниот натпревар и ќе навива за Вардар против Веспрем.

„Сите сме со Вардар. Ќе гледаме, ќе навиваме за Вардар“, вели поранешниот вардарец за 24Ракомет ТВ.

Целосната изјава можете да ја погледете во видео прилогот…