Циндриќ за 24Ракомет ТВ: Убаво ми е во Скопје, но секој има свој пат во животот (ВИДЕО)

Ракометарот за кој најмногу се зборува изминатите денови во Европа, Лука Циндриќ, ќе одигра уште една сезона во европскиот првак Вардар, пред да се пресели во полскиот Киелце. Вардар сезонава освои се што можеше да се освои, а еден од најзаслужните за тоа, е хрватскиот репрезентативец. Тој вели дека ужива во Скопје, но дека секој има свој пат во животот. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…