Цел Металург на свадба (ФОТО + ВИДЕО)

По тагата, малку радост во Автокоманда. Ракометарите на Металург со пораз ги завршија настапите во Лигата на шампионите на домашен терен, а нивното десно крило Александар Гуглета го одигра еден од најважните „натпревари“ во животот.

Тој вечерва згазна на лудиот камен и стана македонски зет. Сите играчи и стручниот штаб беа да им посакаат среќа на младите во познат скопски хотел. Погледнете каква беше атмосферата…