Хрватска не прави промени: Лино Червар останува селектор

Репрезентацијата на Хрватска ќе биде водена од страна на Лино Червар и во баражот за СП во 2019 година во Данска и во Германија така што нема да има никакви промени на кормилото на националниот тим кој на домашен терен на ЕП финишираше на 5. место.

300x250

Управниот одбор на Хрватска денеска имаше состанок, а како што информираат медиумите од оваа земја извештајот кој бил поднесен од Червар бил усвоен и паднала одлука за продолжување на соработката.

Со ова станува јасно дека Хрватите се доведени до ситуација да не можат да најдат адекватна замена за Червар, па тој ќе остане и во иднина на чело на националниот тим со кој не се прослави на последното Европско првенство.