Хрватска живее за ракометот: „Коцкеста“ верзија на Деспасито (ВИДЕО)

Иако пред повеќе од месец дена беше промовирана огицијалната химна на Европското првенство во Хрватска, кај тамошните навивачи, не стана популарна. Затоа дел од поддржувачите на „коцкестите“ направија нивна верзија на светски познатиот хит „Деспасито“.

Таа сега е неофицијална химна на шампионатот и во неа се споменуваат имињата на Чупиќ, Вори, Циндриќ…

Хрватска го започнува настапот на ЕП со натпреварот против Србија, кој се игра вечерва во „Спаладиум Арена“ во Сплит со почеток во 20:30 часот.