Хорват: Со глупави грешки не може да се победи Вардар (ВИДЕО)

На четири кола до крај на групната фаза од Лигата на шампионите Вардар повторно е лидер во групата по триумфот од 25:20 (14-8) против ППД Загреб. Сега Вардар има 14 бода, исто колку и Киелце но „црвено-црните” имаат подобра вкупна гол разлика. Десното крило на Загреб, Златко Хорват смета дека фуриозниот прв дел на вардарци бил решавачки за исходот. Погледнете…