Химната испеана во еден глас: НЕМА СЕВЕРНА, САМО МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО)

Машката сениорска репрезентација на Македонија во овие моменти го игра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година.

Противник е селекцијата на нашиот јужен сосед, а при претставувањето на репрезентациите и интонирањето на химните цела сала ечеше во еден глас, “Македонија”…

Погледнете…