Херем за 24Ракомет ТВ: Пресреќна сум, се издигнавме и одигравме како тим! (ВИДЕО)

Првата ракометарка од Скандинавијата кој заигра во Македонија е норвешката репрезентативка Камила Херем. Левото крило на Вардар уште на првите натпревари почна да ги освојува симпатиите на домашните навивачи, а на дуелот со Лајпциг постигна 2 погодока. По мечот таа ги сподели импресиите за 24РакометТВ…

 


  • за македонски превод притиснете на копчето cc