Фуриозен крај на Европското првенство во Хрватска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Репрезентацијата на Шпанија по неколкуте неуспешни обиди, конечно успеа да стигне до златниот медал на Европските првенства.

Избраниците на Жорди Рибера го скршија малерот славејќи во финалето над Шведска со 29-23, на најдобар начин крунисувајќи го одличниот настап на ЕП во Хрватска.

Во продолжение погледнете го чинот на свеченото доделување на медалите низ објективот на 24Ракомет.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”279″]