Уживање од 90 секунди: Најубавите голови од првото коло во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Стартот од сезоната во Лигата на шампионите донесе интересни резултати, но и многу погодоци. Ракометарите се покажаа во одлично издание и најавија интересна сезона.

Сепак, покрај петте голови кои влегоа во потесниот избор имаше уште многу кои го одбележаа 1. коло. Оттаму може да се погледнат голем број на погодоци собрани на едно место во видео кое трае 90 секунди.