Традиционална селфи-прослава на репрезентацијата од соблекувална (ФОТО)

Репрезентацијата на Македонија натпреварувањето во квалификациите го заврши со победа над големиот должник Грција. По поразот на гостувањето во Кожани, нашата репрезентација се оддолжи на јужниот сосед со победата во Струмица.

По натпреварот нашите ракометари имаа повеќе причини за славење. Едната е пласманот на Европското првенство од првото место во групата, а другата победата над Грција. И овој пат со веќе неизбежното победничко селфи од соблекувалната го искажаа задоволството од постигнатото сезонава.

Во продолжение селфи фотографии од соблекувалната на Македонија…