ТОП 5 одбрани на првите на првите четвртфинални натпревари во ЛШ (ВИДЕО)

По одигрувањето на првите четвртфинални натпревари ЕХФ ги одбра најдобрите пет одбрани на колото во Лигата на шампионите. Во нив се најдоа:

5.место- Никлас Ландин (Кил)
4.место- Матијас Андерсон (Фленсбург)
3.место- Винсент Жерар (Монпелје)
2.место- Славомир Шмал (Киелце)
1.место- Емил Нилсен (Скјерн)