Титулата побегна, останаа солзите…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на Вардар во четвртиот обид на Ф4 стигнаа до финалето, но за жал не го направија завршниот чекор и загубија во мечот за титулата од Ѓер со 31:30 по продолженија. Беа толку блиску, а толку далеку од европскиот трон. Сите „црвено-црни“ дами многу емотивно го поднесоа поразот. Погледнете ја тагата на вардарки низ објективот на нашиот фотограф Кочо Сотировски…

e