Тие ги љубат и навиваат за нив: Запознајте ги поубавите половини на репрезентативците (ФОТО)

Македонските ракометари години наназад, голем период пред и по новогодишните и божиќните празници поминуваат на ракометниот терен, а не во кругот на семејството.

Но нивните сопруги и девојки веројатно не им замеруваат за времето поминато без нив, ако се знае големата радост што му ја носат на целиот македонски народ со настапите за репрезентацијата.

Нашата селекција ќе биде во групата Б на СП и ќе игра против азиските претставници Јапонија и Бахреин, како и против европските репрезентации Шпанија, Хрватска и Исланд.

Пред натпреварот со Бахреин од Мундијалот во Германија и Данска, вие запознајте ги нивните поубави половини…

Кристина Даскаловски
Билјана Стамболиева
Љубица Лазарова
Калина Димова
Ана Станикевска
Елена Митревска
Симона Георгиевска
Ивана Каревска Чурлевска
Сара Димовска
Николина Ристовска
Моника Игнова
Јана Калајџиевска
Ена Талеска