Талески за 24Ракомет ТВ: Раул ќе подготви добра тактика за „неговите“ (ВИДЕО)

Македонија в недела ја стартува битката во главната фаза на ЕП, а противници ќе бидат Шпанија, Чешка и Данска.

Нашите репрезентативци веќе тренираат во Вараждин. Како и во Загреб, и во овој град ќе ја имаат поддршката од многубројните навивачи.

Левиот бек Филип Талески игра одлично на овој шампионат и полека прераснува во играч на кој ќе се темели играта на репрезентацијата во иднина.

„Се надевам дека ќе имаме голема поддршка од нашите навивачи. Овде во Вараждин салата е помала и ќе биде побудчно, па тие ќе не бидат како ветер во грб.“ – вели Талески.

Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот….