Струмица обоена во „црвено-жолто“: Македонија подготвена за голем триумф против Грција (ФОТО)

Ракометарите кои се во составот на Данило Брестовац за дуелот против Грција се веќе на терен и се загреваат за последниот меч од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Полека се полни и салата „Парк“ во Струмица така што „црвено-жолтата“ боја полека доминира и на трибините.

Македонија ќе добие поддршка на овој дуел така што ќе може да игра во убав амбиент. Ова е дуел кој е од големо значење и затоа се очекува со нетрпение.

Како изгледа пред почетокот на средбата можете да видите и од фотографиите.