СТРУГА 2017, 1 ДЕН (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На првиот ден од 45. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга, победи остварија екипите на минатогодишниот победник Шарт и турскиот шампион и учесник во Лигата на шампионите Бешикташќ. Шарт немаше проблеми против домаќинот Струга и победи со 34:16, додека тимот на Немања Прибак во интересен меч го совлада Алингсас со 29:27.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”191″]