Столе за 24Ракомет ТВ: На теренот излеговме да освоиме злато (ВИДЕО)

Екипата на Вардар испиша историја освојувајќи ја Лигата на шампионите, а капитенот на „ црвено – црните“ после натпреварот изјави дека четири години напорно се работело на освојување на трофејот, а тренерот Раул Гонзалез имал целосна доверба во играчите сите овие години и бескрајно верувал во нив. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот …