Стоилов за 24Ракомет ТВ: И „светците“ се луѓе (ВИДЕО)

Вардар за првпат во клупската и во историјата на македонскиот машки ракомет ќе се бори за европската титула. Македонскиот првак во драматично полуфинале славеше над Барселона со 26:25 со голот на Лука Циндриќ. Капитенот Столе Стоилов смета дека и ракометарите на ПСЖ се обични луѓе и дека можат да се борат и против нив. Целосната изјави погледнете ја во видео прилогот….