Среќен роденден!

Списоокот на денешни славеници носи еден ракометар и две ракомеарки.

Португалецот Франциско Тавареш кој настапува во екипата на Спортинг, која синоќа обезбеди победа во Лигата на шампионите кај Татран Прешов, денеска ќе наполни 23 години.

Норвежанката од Есбјерг, Рике Мари Гранлунд, пак, деенеска го прославува својот 30. роденден.

Хана Вучко од Словенија, која е ракометарка на тимот на Крим Меркатор, пак, денеска полни 21 година.

Среќен роденден Франциско, Рике и Хана!