Среќен роденден!

На денешниот список на ракометари кои слават роденден, од тимовите кои играат во Лигата на шампионите се наоѓа само ракометар на Висла Плоцк.

Полјакот Николај Чаплински денеска ќе го прослави својот 19. Роденден.

Сречен роденден Николај!