Среќен роденден!

Меѓу денешните славеници се наоѓаат двајца ракометари од Португалија. Се работи за играчи на Порто и на Спортинг.

Мигел Соарез Мартинс кој го носи дресот на Порто ќе напони 22 години.

Играчот на Спортинг, Жоао Пинто е помлад. Тој денеска станува полнолетен.

Среќен роденден Мигел и Жоао!