Среќен роденден!

Меѓу денешните славеници има помал број на ракометари од вообичаеното, а се работи за не така познати играчи.

Томас Фех од Словачка, кој го носи дресот на Татран Прешов денеска ќе го прослави своето полнолетство.

Ракометарката од Данска Лене Остергард Нилсен која игра за тимот на Есбјерг, пак, ќе наполни 21 година.

Среќен роденден Томас и Лене!