Среќен роденден!

Родендените денеска се кај ракометари и ракометарки кои не се од Македонија.

Репрезентативецот на Хрватска, Матеј Хрстиќ денеска ќе наполни 23 години.

Виола Транберг од Данска, која го носеше дресот на Копенхаген, пак, денеска ќе го прослави својот 19. роденден.

Норвежанката од Ларвик, Бергли Тоње, пак, денеска го слави 27. роденден.

Среќен роденден Матеј, Виола и Бергли!