topka rakomet mreza

Среќен роденден!

Ракометарката која денеска има роденден минатата година настапуваше за екипата која освои титула во Купот на Македонија, Куманово. Андријана Стојчевска денеска полни 18 години.

Хрватскиот интернационалец кој во последниот шампионат го носеше дресот на Бешикташ, Јосип Буљубашиќ денеска го прославува 31. роденден.

Русинот од Чеховски медведи, Александар Котов исто така е меѓу славениците, а денеска ќе наполни 25 години.

Среќен роденден Андријана, Јосип и Александар!