topka rakomet mreza

Среќен роденден!

На 11 јули е роден десниот бек од Чешка, Станислав Каспарек. Репрезентативецот на оваа земја, кој игра за Пик Сегед денеска ќе наполни 23 години.

Покрај него роденден има и ракометарката на Мец, Шарон Нојтмер. Холанѓанката го слави својот 20. роденден.

Среќен роденден Станислав и Шарон!