Среќен роденден Полина!

Ракометарката која сезонава игра за тимот на Ростов Дон, а во сезоната 2017/2018 го носеше дресот на Вардар, Русинката Полина Кузнецова денеска слави роденден. Таа денеска полни 32 години.

Исто так 32 години полни и Јана Краузе од Германија. Се работи за колешка на Јована Саздовска во редовите на Турингер.

Среќен роденден Полина и Јана!