Среќен роденден Мице!

Ракометарот на Металург, кој настапува на позицијата десно крило, Мице Шилегов е еден од ракометаите кои денеска прославуваат роденден. Шилегов денеска полни 21 година.

Роденден слави и ракометарката на Куманово, Јована Живковска. Таа ќе наполни 19 години.

И Швајцарецот Марко Џованели кој игра за тимот на Вакер Тун е на листата, а го слави својот 21. роденден.

Исто така 21 година полни и Норвежанката Елине Фагерхајм. Таа настапува за тимот на кристијансанд.

Среќен роденден Мице, Јована, Марко и Елине!