Среќен роденден Марија!

Ракометарката која настапува на позицијата десен бек во редовите на Металург, Марија Гугуљанова денеска слави роденден. Таа денеска ќе наполни 20 години.

Роденден има и Холанѓанката Харма ван Креиј која игра во редовите на Крим меркатор. Таа е повозразна од Марија, а денеска го прославува својот 26. роденден.

Среќен роденден Марија и Харма!