Среќен роденден Крсте!

Капитенот на екипата на Охрид, левото крило Крсте Андоновски ја предводи денешната листа на славеници на родендени. Тој денеска ќе наполни 28 години.

Роденден има и ракометарката од Грција која беше дел од тимот на Крим, Ламприни Цакалу. Таа е две години помала од Андоновски.

Денеска полнолетна ќе стана Русинката Ангелина Бурмистрова. Таа настапува во редовите на Ростов Дон.

Карина Јежикаја, Белорусинката која играше за Подравка ќе го прослави својот 29 роденден.

Среќен роденден Крсте, Ламрпини, Ангелина и Карина!