Среќен роденден Иван!

Поранешниот член на Вардар и на Металург, Иван Шмигиќ денеска слави роденден. Тој неколку сезони веќе не е активен, а минатата сезона беше дел од раководството на Железничар од Ниш. Тој денеска полни 40 години.

Роденден има и Орн Ајнарсон Тејтур од Исланд. Ракометарот на Кристијанштад денеска го прославува својот 21 роденден.

Среќен роденден Иван и Орн!