„Спуштањето на ролетната“ не помина незабележано: Митревски во идеалниот тим на романскиот шампионат

Одличната партија на македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски во последното коло од романскиот шампионат не остана незабележена од тамошните медиуми, па битолчанецот заслужено се најде во идеалниот тим.

300x250

Лесен залак за Констанца беше тимот на Фагараш, кој беше совладан со 33:22, а големи заслуги  за малкуте примени голови има Митревски, кој запре дури 19 одбрани, а постигна и 1 гол. Гласајте за македонскиот репрезентативец ТУКА.