Со кого летуваше шампионот Циндриќ на Куба (ФОТО)

Вардар стана европски шампион, а еден од главните „виновници“ за тоа беше Лука Циндриќ, кој го постигна победносниот гол во полуфиналето против Барселона. По сите прослави, хрватскиот интернационалец заслужи одмор по напорната сезона. Тој одмораше на Куба заедно со неговата понежна половина…