Секси загревање за Македонија и Словенија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На паузата во првиот натпревар од групата Ц што се игра во Загреб, меѓу Германија и Црна Гора, публиката, односно навивачите, а посебно машкиот дел, имаше што да види.

На теренот во звуците на познати поп хитови, танцуваа разголените мажоретки и привлекоа внимание од трибините.

Во тој момент во салата пристигнуваа и македонските и словенечките репрезентативци, па и тие сигурно „исплакнаа очи“ пред големиот двобој што се игра во 19:30 часот.