Раул за 24Ракомет ТВ: Се исплати тринеделниот напор, горд сум на моите играчи (ВИДЕО)

Македонскиот првак во интересен натпревар го совлада унгарскиот првак Веспрем и ја освои третата СЕХА титула. Во финалето на регионалната лига во спортскиот комплекс „Викторија“ во Брест, вардарци победија против Веспрем со конечен резултат  26-21 и успешно ја затворија СЕХА сезоната. Тренерот Раул Гонзалес вели дека е горд на ракометарите…