Ракометарите од денеска стрелаат во мрежата на Телеком (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Денеска во просториите на Телеком беше одржана прес-конференција, која воедно беше и промоција на обновеното партнерство со Ракометната федерација на Македонија.

Ова беше и прес пред тргнувањето за Хрватска, а ракометарите заминуваат в четврток рано наутро.

Телеком ќе биде партнерот на ракометарите, а сите им посакаа на момците да останат што подолго во Хрватска.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_name” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”219″]