Ракометарите и должат спектакл на цела Македонија

После поразот од Грција во октомври во Кожани, репрезентативците на Македонија денеска и должат доминација и игра во која ќе покажат ракомет како никогаш досега.

За да се извадат од тој пораз и за многу променливата игра против Турција во Ескишехир ракометарите немаат друг избор освен да нападнат од старт и едноставно да го „торпедираат“ голот на Грците. Победа со двоцифрена разлика како на 15 јуни во 2014 година сигурно би била одлично примена кај сите во земјата.

Затоа, денеска, нема штедење. Ова е последниот меч во сезоната и влогот е јасен. Денеска Македонија оди по победа за да го завери првото место. Не треба да се остава ништо на случајот и мора да се одигра со сите сили. Навивачите бараат убедлив триумф за голема радост, а момците тоа го можат.

Оттаму оние 16 ракометари на кои брестовац денеска ќе им даде шанса немаат друг избор освен да нападнат со сите сили и да го прегазат противникот. Ова е дефинитивно шанса за да се убедат сите дека овие момци можат далеку повеќе.

Средбата почнува од 18 часот, а добро е познато дека се игра во салата „Парк“ во Струмица.