Радичевиќ за 24Ракомет ТВ: Имавме срце големо колку цела арена (ВИДЕО)

Една од двете најефикасни ракометарки во Вардар на дуелот со ЧСМ Букурешт, десното крило Јованка Радичевиќ, ќе го игра своето трето финале, а ќе се бори за втората титула. Македонскиот првак во четвртиот обид на Ф4, конечно стигна до толку посакуваниот меч за европскиот трон. Целосната изјава погледнете ја во видеото подолу.