Потсетување на најефикасните во СЕХА: Јагањац гледаше од високо сезонава (ВИДЕО)

Левиот бек на Металург и репрезентативец на Хрватска, Халил Јагањац сезонава го освои првото место во СЕХА лигата според бројот на постигнати голови. Тој беше стрелец на рамно 100 гола со што беше пред конкуренцијата.

Имаше силни ривали во неколку екипите, а СЕХА се погрижи да направи едно потсетување на тоа кои ракометари завршија во Топ 5 во оваа натпреварувачка сезона.

Кои беа играчите што му правеа друштво на Јагањац можете да погледнете во продолжение во видеото.