ПОТЕГ НА ДЕНОТ: Голот на Дибиров што го „пресече“ Веспрем (ВИДЕО)

Вардар е првата екипа што трипати ја освојува регионалната СЕХА Газпром лига откако во финалето во Брест, ракометарите на Раул Гонзалес со 26-21 (11-11) го победија Веспрем. Ова е прв трофеј сезонава за „црвено-црните” на неколкуте фронта каде се борат за највисоките одличја. Голот на Тимур Дибиров за 22:17 се чини дека ги олади ракометарите на Веспрем, кои до крајот на мечот не успеаја да се вратат во мечот. Погледнете….