Поранешна ракометна ѕвезда на чело на ЖРК Будуќност

Поранешната црногорска репрезентативка и ракометарка на Будуќност, Радмила Петровиќ е нов претседател на црногорскиот шампион Будуќност.

300x250

Петровиќ на оваа позиција доаѓа на местото на Предраг Бошковиќ кој поради политички ангажман се повлекува од претседателската функција.

“Пресреќна сум. Преставува голема чест но истовремено и притисок да се води клубот на начин како што тоа го правеше Предраг Бошковиќ. Ќе дадам се од себе да продолжиме по победничките патеки”.

Петровиќ освои два пати се искачи на европскиот трон со Будуќност, а на репрезентативен план европско и олимписко злато.