Поранешната кометалка и европска шампионка повторно во Скопје (ФОТО)

Бразилската репрезентативка и ракометарка на европскиот шампион Ѓер, Едуарда Идалина Аморим Талеска, викендов го посети Скопје. Македонската снаа, која првите чекори во европскиот ракомет ги направи токму во поранешниот европски шампион Кометал Ѓорче Петров, секогаш со радост доаѓа во Македонија…