Полни трибини во Минхен: Хрватска игра како на домашeна терен (ФОТО)

За средбата меѓу Хрватска и Исланд трибините во Олимписката сала во Минхен се полни, а ова носи одлична поддршка за Хрватите на првиот меч од Светското првенство.

Селекцијата на Хрватска важи како еден од фаворитите за пласман во самата завршницата, па ќе биде навистина возбудливо. Исланѓаните секогаш имале проблеми со нив, па самиот факт што сега Хрватска има голема помош може да биде од големо значење при обезбедувањето на триумф.

Како изгледа на трибините во салата во Минхен ќе може да се види на фотографиите во продолжение.