Париз и Франција им посакаа добредојде на ракометарите (ФОТО+ВИДЕО)

Светското Првенство во Франција започнува утре, а домашните направија интересна најава за настанот што ќе биде во центарот на вниманието на светската спортска јавност во следните две недели.

Еден од најзначајните споменици во француската историја, Триумфалната порта, беше искористена за промоција на настанот и со интересни видеа беа најавени сите учесници на Мундијалот, меѓу кои и Македонија.

Погледнете во видео прилогот како изгледа Триумфалната порта обоена и во традиционалните македонски бои, црвената и жолтата…