„Пантерот“ е повторно во акција (ВИДЕО)

Иако можеби сите очекуваа дебакл и пораз на пресметката против српскиот шампион Војводина во рамките на СЕХА Лигата, ракометарите на Металург покажаа дека не треба предвреме да бидат отпишувани и покрај проблемите со кои се соочуваат.

300x250

Еден од творците на убедливото водство во првото полувреме беше голманот Мартин Томовски. Неговите интервенции не поминаа незабележано, па една од нив се најде и во изборот на медиа тимот на СЕХА во ТОП одбрани од 13 коло…

Покрај него, има номинација и за голманот на Вардар, Страхиња Милиќ, кој имаше одлична интервенција на натпреварот против словачкиот првак Татран Прешов. За голманите на Металург и Вардар можете да гласате на следниот линк…